NANOPROTECH ELECTRIC 150ml

Cena 11.30
Dostupnosť: dodanie 2-5 dní
Cena bez DPH: 9.42
Výrobca: Nanoprotech
Záručná doba: 24 mesiacov
KS

Izolačný sprej Nanoprotech Electric vďaka pokrokom v nanotechnológii dokáže výrazne predĺžiť životnosť zariadení a šetriť tak vynaložené náklady na údržbu, servis a opravy. Vlhkosť navyše dokážu vytesniť aj z vodou poškodených prístrojov, znovu obnoviť ich funkciu a navyše ich ochrániť pred ďalšou koróziou. 

Ako sprej Nanoprotech Electric funguje
Sprej Nanoprotech electric obsahuje nanočastice, ktoré sa po aplikácii zachytia na kovovom povrchu a vytvoria na ňom nepreniknuteľnú izolačnú bariéru. Tá vytesní vlhkosť a zabráni tak oxidácii. Navyše zaizoluje vodiče a tým zamedzí prebíjaniu elektrického prúdu do okolitého vlhkého prostredia, čím zabráni skratu. Nanočastice dokážu preniknúť už existujúcou vrstvou korózie, zachytia sa priamo na kovový povrch a tým uľahčia jej odstránenie. Je vhodný pre všetky kovové povrchy a pre nízko aj vysoko napäťové kontakty.

Nanoprotech electric - izolačný sprej 

Ako Vám môžu spreje NANOPROTECH pomoct?

Chráni pred skratom
Elektrické súčasti ošetrené NANOPROTECH Electric budú zaizolované tenkou vrstvou nanočastíc, ktorá ich dokonale ochráni pred vlhkosťou. Pokiaľ sa do ošetreného zariadenia dostane voda, nedôjde k skratu a jeho zničeniu. Navyše bude chránený pred ďalšou oxidáciou a výrazne sa tým zvýši bezpečnosť práce, obzvlášť vo vlhkom prostredí. Predídete tak vážnym úrazom spôsobeným elektrickým prúdom.

Chráni pred oxidáciou
Pri navlhnutí dochádza v elektrických prístrojoch k oxidácii, ktorá postupne zariadenie znehodnocuje. NANOPROTECH Electric tomuto postupu zabráni. Je možné ho dokonca aplikovať na už korodujúci povrch a tým ho účinne oxidácie zbaviť. Je preto ideálny na ošetrenie a obnovenie funkcie elektrických prístrojov, ktoré sa kvôli vlhkosti a korózii dostali na hranicu svojej životnosti.

Prvá pomoc pre utopenú elektroniku
Keď sa dostane voda do elektrického prístroja, vedie to k jeho rýchlemu zničeniu. Pokiaľ nie je neošetrené zariadenie vodou fatálne poškodené, NANOPROTECH Electric dokáže obnoviť jeho funkciu. Ak sa vám prihodí podobná situácia, čo najskôr prístroj rozoberte a ošetrite sprejom NANOPROTECH Electric. Nanočastice do pätnástich minút vytesní vlhkosť a zakonzervujú povrch. Vďaka tomu vydrží vaša elektronika fungovať ďalej ako predtým a navyše zostane chránená pred oxidáciou.

Obnovuje kontakty
Pri staršej elektronike dochádza často k prerušeniu kontaktov, najčastejšie z dôvodu ich oxidácie alebo prítomnosti vlhkosti. Ak sa s podobným problémom stretnete, ošetrite narušené kontakty sprejom NANOPROTECH Electric. Nanočastice pomôžu zoxidované kontakty vyčistiť a spriechodniť, a tak predĺži životnosť prístrojov.

Chráni aj v agresívnom prostredí
Všetky elektrické prístroje sú ohrozené najmä v chemicky agresívnom prostredí. To sa prejavuje obzvlášť pri kontakte so slanou vlhkosťou, s ktorou sa môžete stretnúť napríklad v prímorských oblastiach alebo u nás v zimných mesiacoch. Problémy ale robí aj chlórovaná voda alebo kyslé dažde. Ak sú vaše prístroje ohrozené koróziou, rozoberte ich a zvnútra ošetrite. Tým ich zakonzervujete a ani v náročných podmienkach potom elektrické spoje nestratí svoju funkciu.

Spreje NANOPROTECH Electric Vám zjednodušia život s elektronikou. Môžete ich použiť všade tam, kde je riziko oxidácie, kde hrozí navlhnutie alebo ak potrebujete vyčistiť kontakty. Preto si tento produkt obľúbili nielen elektrikári a servisní technici, ale aj modelári alebo obyčajní užívatelia. 

Video:


Technické vlastnosti:
Pôsobí ako antikorózny a izolačná ochrana
Odolá teplotám od -80 ° C do +160 ° C
Pôsobí po dobu až 1 roka
Spotreba: cca 50 ml na 1 m2
Obsah: 150 ml

Kde sprej použiť:
- RC modely (riadiace jednotky, regulátory, serva, konektory),
- vonkajšie a vnútorné zásuvky,
- vonkajšie a vnútorné osvetlenie,
- bezpečnostné systémy, senzory a čidlá,
- záhradná, dielenská a stavebné stroje,
- nízko aj vysokonapäťové rozvody,
- alternátory, generátory, rozvodové a poistkové skrine,
- batérie a ich kontakty,
- konektory a kontakty všetkých možných druhov.

Ako sprej použiť:
- aplikáciu spreja vykonávajte v dobre vetraných priestoroch a najlepšie s ochrannými rukavicami,
- pred nanesením sprej dôkladne pretrepte,
- na určený povrch striekajte súvislú vrstvu (zo vzdialenosti 20-30 cm) alebo sprej použite priamo na ošetrované miesto,
- počkajte 10-15 minút od nanesenia a následne prebytočný roztok zotrite,

Varovanie: Sprej Nanoprotech Electric slúži k ochrane elektronických kontaktov pred vlhkosťou a oxidáciou. Videá s ponorenou žiarovkou sú ukážkou maximálnej izolácie, ktorú sprej Nanoprotech Electric je schopný zabezpečiť. Neskúšajte tieto experimenty napodobňovať sami doma. Pokus bol vykonaný pod dohľadom odborníkov.

Zloženie
Výrobok Nanoprotech obsahuje vysoko čisté minerálne oleje, antikorózne prísady, antioxidanty, dezodorizovaný parafín, naftenové uhľovodíky, propán-bután a tajnú receptúru NANOPROTECH.